צמח האלוורה

בבדיקה של 17 צמחי מרפא שונים, שנצרכו בנוסף לתזונה הרגילה, האלואה הינו היחיד מביניהם שנמצא כמונע סרטן בבני אדם, באופן משמעותי.

צמח האלוורה (אלואה – וורה) הינו אחד ממאות מיני אלואה, שחלק קטן מהם ידועים כבעלי תועלות רפואיות.

בצמחי האלואה הרפואיים למעלה מ- 100 מרכיבים פעילים.

אפשר למצוא ב – Medline – הספרייה הלאומית הרפואית בארה"ב – פרסומים מדעיים רבים על האלואה ו/או מרכיביו השונים, המעידים על יעילותם והשפעתם המרפאה במחלות סרטן שונות; בדלקות כרוניות במערכת העיכול (כרון וקוליטיס ועוד); בסוכרת; ברמות גבוהות של כולסטרול ושומנים בדם; במחלות עור שונות (הרפס, פסוריאזיס ועוד); בפעילות אנטי פטרייתית (קנדידה); בפעילות אנטי בקטריאלית (למשל,כנגד חיידק ההליקובקטר פילורי בכיב קיבה), בפעילות אנטי דלקתית (דלקת פרקים), בפעילות אנטי ויראלית ועוד (מחקרים וקישורים אודות צמח האלואה, לחץ כאן).
בפרסומים המדעיים על מחלות הסרטן השונות, מרבים לחקור שני חומרים עיקריים, מתוך שלל החומרים הפעילים באלואה כנגד סרטן:
א. מנאן / אצמנאן האלואה (פוליסכריד)- מדכא את הפעילות והשגשוג של תאי הסרטן, במנגנון של השפעה על המערכת החיסונית. המנאן, לא רק שלא פוגע בתאים נורמאליים, אלא הוא משפר את פעילותם !!! נוסף לפעילות האנטי סרטנית של הפוליסכרידים באלואה, נמצא כי הם מגבירים את הפעילות האנטי סרטנית של התרופות הכימותרפיות, ומפחיתים את תופעות הלוואי שלהן.
ב. אמודין האלואה (אנטראקינון)- פועל ישירות על התאים הסרטניים, ממריץ את מותם ומדכא את שגשוגם. בסוגי סרטן שונים הוא פועל במנגנונים שונים. האמודין נמצא רעיל באופן ספציפי לתאים הסרטניים, ולא פוגע בתאים נורמאליים.
במחקר קליני שנעשה על 240 מטופלים, עם סוגים שונים של סרטן גרורתי, נתנו לחלקם טיפול כימותרפי בלבד, ולחלקם הוסיפו גם מיצוי אלואה. בקבוצת האלואה הייתה השפעה טובה יותר הן על נסיגת הגידול והן על ההישרדות.

פרסומים אלה מאשררים את ניסיוננו החיובי ארוך השנים, בהתמודדות עם מחלות הסרטן השונות, ותופעות הלוואי של הטיפולים הקונבנציונאליים, באמצעות מינים רפואיים שונים של האלואה.

לקבלת מידע נוסף אודות צמח האלואה לחצו כאן
מידע, כתבות וקישורים אודות השפעת מצוי האלואה: